Önerilen Programlar Ve Ince Ayarlar

Konusu 'Oyun Ayarları' forumundadır ve taner tarafından 28 Haziran 2014 başlatılmıştır.

• Genel Moderatör

taner Moderator

Oyun içi takılma choke fps düşme gibi sorunlar için bir kaç önerim olacak işinize yarayacağını düşünüyorum

1-) Öncelikle razer game booster diye bir program kullanıyorum fps kaybı için baya işe yarıyor özellikle uzun süre format atılmamış pc ler için. İşlevi oyuna girdiğinizde windows un arka planda çalışan programlarının tümünü durduruyor
    - Razer kullanmanız gerekmiyor program ücretsiz sitesinden indirebilirsiniz
    2-) Fps arttırmak için yapılan yanlışlar diye bir başlık paylaşmıştım bilgisayarınızın işlemci çekirdeği sayısına göre bir ayar yapıyorsunuz doğru şekilde yapıp işe yaramadı diyeni duymadım hiç az da olsa fps nizi arttırır
    -Konuyu forumda bulabilirsiniz
    3-) Birde oyun içi consol config i vereceğim benim kullandığım da aynı bu şekilde
    NarkotikPro server için bu ayarlar (128tickrate public server için)
    "rate 128000"
    "cl_interp 0"
    "cl_interp_ratio 2"
    - cmdrate updaterate ile oynama gibi bir şansınız yok onlar artık otomatik servera göre ayarlanıyor
    - serverda yoğun çatışmalarda dahil yaklaşık 150 - 250 fps arası fps alıyorum forumda paylaştığım resimlerde de net_graph açık oradan bakabilirsiniz 128tick e geçtiğimizden beri de choke en fazla %2 %5 filan oluyor daha fazlasını görmedim fps kaybı takılma nerdeyse hiç olmuyor ve çok iyi bir bilgisayarım yok orta derece diyebilirim

Bu ayarları yaptıktan sonra farklı sorun alan arkadaşlarımız olursa buradan yazmaları yeterlidir
    • Yönetici

Csnortomi Narkotik PRO

Güzel bilgiler teşekkürler Taner kaptan.
    taner bunu beğendi.
    • counterstrikegotr.com
    • Destekçi

fatal_error New Member

Bilgisayar özelliklerini yazabilir misin?
    • Genel Moderatör

taner Moderator

amd phenom II X6 1055T 2.80ghz işlemci
    amd radeon hd 6800 ekran kartı
    4.00 gb ram
    -herhangi bir overclockta yok dümdüz kullanıyorum
    • counterstrikegotr.com
    • Destekçi

fatal_error New Member

Benimkinin özellikleri;
    Amd phenom II x3 710 2.6 ghz
    8 gb ddr3 1333 mhz ram
    sapphire radeon hd 4850 ekran kartı

bir kaç konsol ayarı haricinde ben çok fazla bir performans alamıyorum açıkçası. Anca ekran çözünürlüğünü 1200x1024 yapıyorum o zaman biraz fps alıyorum ki yine çatışmada 60 70 lere düşüyor.

Senin dediğin bu ayarları deneyeyim bakalım nasıl bir faydası olacak. Teşekkürler.
    taner bunu beğendi.
    • Yönetici

Csnortomi Narkotik PRO

fatal_eror denedikten sonra sonucu yazarmısın.
    • Genel Moderatör

taner Moderator

Görüntü ayarların düşükte değil sanırım yüksek fps almak isteyen arkadaşların tüm detayları kapatması gerekiyor çözünürlük bende 1024x768 ve bütün detaylar kapalı isteyen olursa görüntü ayarlarını da tek tek yazabilirim.
    • counterstrikegotr.com
    • Destekçi

CelicaSa New Member

merhaba taner, senin konulardaki herşeyi yapmama rağmen düzeltmedim fps mi 50-70 arası adam çıkınca karşıma veya mapın belirli yerlerinde 20 e kadar düşüyor varmı bir önerin?

Intel Core i7 640M, 2.80 Ghz Turbo 3200 MHz 2 Çekirdek 4 MB önbellek
    Kingston 8 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM
    ATI Mobility Radeon HD 5650 (1024 MB)
    • Genel Moderatör

taner Moderator

Laptop mu masaüstü mü kullanıyorsun?
    steam e gir cs go yu sağ tıkla özelliklere gir çalıştırma seçeneklerine "-threads 4" ekle
    Görüntü ayarlarını düşür iyice şöyle olması gerekiyor

Görüntü ayarları
    çözünürlük = 1024x768
    evrensel gölge kalitesi = çok düşük
    model doku detayı = düşük
    efekt detayı = düşük
    shader detayı = düşük
    çoklu cpu kullanımı = aktif ( açık olucak bu önemli )
    keskinligi yumusatma = yok
    doku filtreme = iki dogrusal süzme
    fxaa keskinligi yumusat = devredısı
    dikey eşitleme = devredısı
    hareket izi = devredısı
    CelicaSa bunu beğendi.
    • counterstrikegotr.com
    • Destekçi

fatal_error New Member

pepe dün denedim. Açıkçası fps artışı olmadı ama çatışmalarda o kadar da düşmedi fps.
    Bu arada çözünürlüğüm 1200*720 miymiş
    • counterstrikegotr.com
    • Destekçi

CelicaSa New Member

Pardon belirtmeyi unutmuşum, Laptop. bu ayarları yaptım biraz düzelir gibi ama arada yapıyor gene.

Oynanış videosu buda ;
    • Genel Moderatör

taner Moderator

Artması gerekiyordu bir yerde bir sıkıntı var ama çözemedim laptop olmasıyla alakalıdır diye düşünüyorum
    cs go çalıştırma seçeneklerine "-threads 3" ü ekledin mi?
    bir de çözünürlügü 1024x768 e alış bence çözünürlük çok etkiliyor fps yi
    net_graph açıkken video yada resim alırsan oyun içi iyi olur aslında
    • Genel Moderatör

taner Moderator

celicasa öyle loss ve choke varken adam vurabilmen mucize :D
    %8 gibi loss görünüyor oyundaki en berbat şey loss. Oyunda senin farkına varamayacağın şeyler oluyor senin haberin olmuyor :D
    internetinle alakalı birşey loss fps yi de etkiler sanırım
    %40 %50 choke var mermin gitmez o kadar choke da onu da consol ayarlarıyla düzeltebilirsin
    mesela oynadığın server 102tickrate "rate 100000" yapsan sanırım choke sorunu kalkar orada.
    Bunların dışında görüntü ayarların tamam -threads i de ekledin mi??? yapılabilcek başka bir şey kalmıyor laptop olduğu için
    • Yönetici

Csnortomi Narkotik PRO

Enteresan loss ve choke bu kadar cok olması. Bu arada eski sunucumuza geçtik abi orda bir dene istersen 176.53.23.14 :)

Sayfayı Paylaş