Gönderen Konu: CSGO SERVER KURULUMU  (Okunma sayısı 281 defa)

Emin Abi

• Administrator
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
CSGO SERVER KURULUMU
« : 20 Nisan 2019, 23:24:02 »
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi güler dilerim.

* Bir çok kişi bu sunucu kurulumu işini merak ediyordur. Bu sunucular nasıl kurulur, nasıl yapılır vs vs.
* Öncelikle sunucunuzun güzel olabilmesi için kendinize bir datacenter dan veya hosting ten vds veya dedicated makinalar kiralamanız gerekir.
* İşletim sistemi olarak windows veya linux seçmeniz gerekecek. Ben genellikle linux centos7 kullanıyorum.
* Anlatımlarımı centos 7 üzerine yapacağım.
* 2 adet proğram lazım olacak bizlere. 1. Winscp  dosya transferi vs için 2. Putty konsol komutları için örnek cmd
* Bakinamızı aldık diyelim. root ile girişimizi winscp ve putty ile yaptık.
* Putty ile aşağıdaki kodları sırasıyla yazıyoruz.

1
Alıntı
yum install epel-release

2
CentOS 64-bit için
Alıntı
yum install mailx postfix curl wget bzip2 gzip unzip python binutils bc jq tmux glibc.i686 libstdc++ libstdc++.i686

veya
CentOS 32-bit
Alıntı
yum install mailx postfix curl wget bzip2 gzip unzip python binutils bc jq tmux libstdc++

3
Bir kullanıcı oluşturalım sistemimize
Alıntı
adduser server1

4
Kullanıcımıza Şifre oluşturalım
Alıntı
passwd server1

5
Kullanıcıya geçiş yapalım
Alıntı
su - server1

6
lgsm scriptini indirelim
Alıntı
wget -O linuxgsm.sh You are not allowed to view links. Register or Login && chmod +x linuxgsm.sh && bash linuxgsm.sh csgoserver

7
kuruluma başlayalım
Alıntı
./csgoserver install

Bundan sonra kurmaya başlayacaktır. Uyarılar vs çıkabilir Enter a basarak devam edin.Kurulum bittikten sonra.

Sunucu Komutlarımız.

Start
Alıntı
./csgoserver start

Stop
Alıntı
./csgoserver stop

Restart
Alıntı
./csgoserver restart

Console - Burda konsol açılırken bir uyarı verir enter ile aç çıkmak için ctrl+b sonra d basarak çıkın ctrl+c ile çıkışlarda sunucu kapanacaktır.
Alıntı
./csgoserver console

Güncelleme - Update
Alıntı
./csgoserver update

aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.